Skip to main content

Zabieg labioplastyki

Dodaj komentarz

Rozwój medycyny umożliwił ludziom bezproblemową zmianę niemalże każdej części ciała. Na ten moment każdy mankament można szybko zniwelować, by na nowo cieszyć się fantastycznym wyglądem zewnętrznym. Zabiegi chirurgii plastycznej przeprowadza się dosłownie na każdej partii ciała. Do tych najczęściej wykonywanych należy operacyjna zmiana rozmiaru piersi, jednakże pacjentki płci żeńskiej mogą równie dobrze skorygować wygląd innych miejsc intymnych. W tym celu wykonywana jest labioplastyka, tj. zabieg korekcyjny pozwalający na zmianę kształtu, rozmiaru i ogólnego wyglądu warg sromowych. 

Wstydliwy temat dla kobiet

Zabiegi medycyny estetycznej kojarzone są głównie z wyglądem. W końcu gdy kobieta decyduje się na powiększenie piersi, robi to po to, by zyskać atrakcyjniejszy biust i poprawić swoją kobiecość.  Inaczej wygląda to w przypadku labioplastyki. Częściowo jest to zabieg estetyczny, ale bardzo często jego wykonanie okazuje się niezbędne ze względów zdrowotnych. Ciesząca się dużą renomą chirurgia plastyczna w Trójmieście oferuje min. zabieg labioplastyki, który nieraz zalecany jest pacjentkom przez lekarzy. Ginekolog, który dostrzeże, że wargi sromowe kobiety są zbyt duże, najprawdopodobniej skieruje ją właśnie na labioplastykę. Dlaczego jednak jest to aż tak ważne? Czy do dużych warg sromowych nie można się po prostu przyzwyczaić? Na pewno można, ale jednak warto je zmniejszyć nie z pobudek estetycznych, a ze względów zdrowotnych. Każda kobieta, która zmaga się z tym problemem, na pewno już teraz może dostrzec u siebie różne niepokojące zmiany. A będą one narastać wraz z wiekiem, jeżeli wargi sromowe nie zostaną pomniejszone.

A na czym polega labioplastyka?

Jest to zabieg operacyjny, podczas którego dochodzi do pomniejszenia przerośniętych warg sromowych. Lekarz je zmniejsza i bardzo często zmienia dodatkowo ich kształt. Wskazaniem do wykonania labioplastyki może być m.in. bardzo ciężki poród, podczas którego wargi zostały mocno nacięte i rozciągnięte, albo nawet uraz fizyczny, który potrafi doprowadzić do podobnych zniszczeń. Niektóre pacjentki wręcz muszą skorzystać z tego zabiegu. A dlaczego? Ponieważ rozrośnięte lub rozciągnięte wargi sromowe narażają je na liczne nieprzyjemności. Są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ mogą ocierać się o spodnie, bieliznę czy inne elementy garderoby. Utrudniają także wysiłek fizyczny. Mogą zwiększać ryzyko zachorowania na rozmaite infekcje intymne. Kwestie zdrowotne są pierwszorzędne, ale nie można zapomnieć o tym, że kobieta, która posiada większe wargi sromowe, z całą pewnością nie czuje się atrakcyjne, przez co może zacząć unikać zbliżeń seksualnych. A to na pewno nie wyjdzie jej na dobre.

Koniec ze wstydliwymi momentami w sypialni

W dzisiejszych czasach labioplastykę przeprowadza się w taki sposób, by była ona jak najmniej nieprzyjemna dla pacjentek. Sam okres rekonwalescencji po zabiegu nie jest długi, bo trwa ok. dwa tygodnie. Oczywiście operowane miejsce może być lekko opuchnięte lub zaczerwienione przez kilkukrotnie dłuższy czas. Nie są to jednak bolesne powikłania.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.