Skip to main content

Zadbaj o bezpieczeństwo rzeczy osobistych

ochrona bagażu Codzienne życie w dzisiejszym świecie wymaga od nas niezwykłej orientacji i spostrzegawczości. Człowiek żyjący w tak zwanej miejskiej dżungli, praktycznie z każdej strony narażony jest na różne niebezpieczeństwa. Przykładowo idąc w nocy przez ciemną ulicę, możemy zostać napadnięci a nasze zaskoczenie i szybkość działania rabusia może skutkować tym, że idąc złożyć zawiadomienie na policji nie będziemy nawet w stanie określić jakie ubranie nosił człowiek, który pozbawił nas nie tylko portfela, kluczy czy telefonu, ale także wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa. Na nic zda się tłumaczenie, że "ja nie chodzę przez szemrane dzielnice po zmroku". Dzisiaj nawet w centrum dużych miast dokonują się kradzieże, gwałty i rozboje. Ale jak to nikt tego nie widzi? No właśnie nie.

Niebezpieczeństwo po zmroku

Wyobraźmy sobie sytuację, niedziela bez handlu godzina 22:00. Na głównym deptaku w mieście nie ma tłumów. Większość sklepów i restauracji jest pozamykana, więc ludzie omijają tę część miasta, a przestępcy tylko czyhają na samotne ofiary, aby pozbawić ich wartościowych rzeczy, a także bezpośrednio pieniędzy. W takiej sytuacji, będąc nawet w centrum miasta nikt nam nie pomoże i o ile sami nie trenujemy karate czy innych sztuk walki, jesteśmy bezbronni. Jedyne co nam pozostaje to dobrze zapamiętać jak najwięcej szczegółów ze zdarzenia, aby później dokładnie opowiedzieć policji jak sytuacja wyglądała. To z pewnością pomoże szybciej złapać bandytę i pozwoli odzyskać nam skradzione przez niego przedmioty.

Brelok z identyfikatorem

Mamy jednak inną broń, a właściwie kilka, przed takimi bandytami. O tyle o ile ciężko będzie nam uchronić przed kradzieżą posiadaną gotówkę, to możemy lepiej zabezpieczyć nasz dobytek zostawiony w domu. Ochrona kluczy do naszego domu czy mieszkania to priorytet, na którym powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności. Złodziej, który planuje rabunek może śledzić nas od wyjścia z domu, dzięki czemu będzie dokładnie wiedział gdzie mieszkamy i gdzie może wrócić podczas naszej nieobecności, a mając dostęp w postaci kluczy, nasz dobytek stoi do niego otworem. Zadbajmy o to, aby w przypadku kradzieży lub zgubienia kluczy zadbać o wymianę wkładek zamków w naszym domu. Dobrym sposobem będzie zamontowanie elektronicznego zamka, do którego otwierania służy brelok z identyfikatorem. W przypadku kradzieży takiego urządzenia możemy w prosty sposób przeprogramować nasz zamek, aby skradziony brelok nie otworzył drzwi naszego domu, gdy zostanie użyty przez złodzieja.

ochrona kluczy

Ochrona bagażu

Pamiętajmy również, aby podczas podróży zadbać wcześniej o zabezpieczenie naszego bagażu. Ochrona bagażu nie musi być skomplikowana, wystarczy zwykła walizka szyfrowa tak, aby tylko osoby znające kod miały dostęp do jej zawartości. Ponadto możemy zainwestować w identyfikator na bagaż oferowany przez firmę mySafety, dzięki któremu szybko odzyskamy skradzioną walizkę i unikniemy zbędnych rozczarowań podczas urlopu. Firma ta oferuje również usługę bezpieczne klucze, która zapewni powrót do domu naszych kluczy na wypadek zgubienia. Dzięki identyfikatorowi przypiętemu do kluczy nie będziemy musieli przejmować się dorabianiem nowych do naszego mieszkania.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Karol 20 dni temu System EDI a System ERP
Pojęcie systemu ERP jest mi znajome. Znajomy korzysta z takiego oprogramowania w firmie i bardzo ...
Marcel 24 dni temu Internetowy zakup zniczy
Zdecydowanie teraz Internet ułatwia nam wiele rzeczy! Właśnie między innymi rozkręcenie swojego biznesu :) Ten ...
Matylda 5 miesięcy temu Wizyta u Psychologa
Ostatnie lata uświadamiają nas, że chodzenie do psychologa to żaden wstyd. Ten temat staje się ...
Ostatnio przymierzam się do wyboru domu opieki dla bliskiej osoby z Alzheimera, muszę przyznać, że ...
Bardzo obawiałam się tego połączenia — że nie uda mi się dobrać odpowiedniej obrączki, że ...