Skip to main content

Jak wybrać kominek do domu i gdzie go ustawić?

Każdy, kto ma domek, to marzy o tym, by mieć również kominek, którym może ogrzewać się zimą, ale także wprowadza on walory estetyczne. Warto wiedzieć, w jakich miejscach można go postawić i jaki rodzaj kominka wybrać do naszego domu.

Jaki kominek wybrać do naszego domu i gdzie go umiejscowić?

Bardzo modne są obecnie kominki z kamienia. Dzięki temu będziemy mieć w domu niepowtarzalny charakter. Dodatkowo wybór kominka z kamienia pozwala także zaoszczędzić miejsce w domu. Warto też zwrócić uwagę na to, że wówczas taki kominek z kamienia nie zajmuje miejsca na środku salonu, tylko jest w nim dyskretnie ukryty, co czyni go wyjątkowym rozwiązaniem. Możemy sobie wtedy pozwolić na to, by na środku salonu postawić piękny stół, gdzie przy spożywaniu posiłków możemy podziwiać kominek i ogrzewać się jego ciepłem. Gdy umieścimy kominek w miejscu narożnym lub takim, gdzie może on być nieco ukryty, to tym samym zyskujemy strefę bezpieczeństwa, gdyby wypadła z komina sadza, czy popiół. Dodatkowo także nie jesteśmy narażeni na bliskość z ogniem. Wszystko jest wtedy estetycznie i bezpiecznie. Najlepszym miejscem na postawienie kominka jest salon, który zazwyczaj jest centralnym pomieszczeniem w całym domu. W salonie także spędzamy większość swojego wolnego czasu, dlatego relaks przy kominku będzie o wiele przyjemniejszy.

Gdzie można kupić taki kominek?

Bardzo ważną kwestią jest wybór producenta naszego kominka. Musimy mieć pewność, że ma on doświadczenie w tej branży i kominek, który u niego kupimy, to będzie nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim bezpieczny dla nas. Dlatego warto postawić na firmę, która fachowo produkuje takie kominki. Znakomitym rozwiązaniem jest wybór firmy sloninka.pl - Kominki Lexus Andrzej Słoninka, ul. Jelenia 56, 54-242 Wrocław, Tel: 607 671 150, która ma w swojej ofercie mnóstwo kominków i obudowy, które bez problemu dobierzemy względem naszych potrzeb.

Jaką obudowę do kominka wybrać?

Ważną kwestią jest także wybór obudowy kominka. Sam wzór obudowy kominka może być dowolny i dostosowany do naszych potrzeb i aranżacji, jaką mamy w domu. Ważna jest także wielkość obudowy, by pasowała idealne do naszego kominka. Obudowa wykonana z marmuru jest bardzo częstym wybieranym rozwiązaniem, gdyż jest też to materiał trwały i solidny, który nie zniszczy się po wielu latach użytkowania. Materiał obudowy jest bardzo ważny, szczególnie gdy będziemy na samym początku rozpalać kominek. Zawsze może się wtedy zdarzyć, że przypadkowo uderzymy w obudowę i niestabilna obudowa oraz zły materiał mógłby się wówczas uszkodzić. Dlatego warto postawić na trwałe i solidne wykończenie. Można również dobrać kolor, który będzie nam najbardziej odpowiadał do całości aranżacji.

Wybór kominka jest bardzo ważną rzeczą dlatego, należy do tego podejść profesjonalnie. W tym trudnym wyborze pomogą nam także doświadczeni pracownicy, którzy odpowiednio dobiorą kominek i obudowę do naszych potrzeb i aranżacji naszego domu. Odwiedź podany adres https://www.youtube.com/watch?v=FSRuFRUjazY&ab_channel=AndrzejS%C5%82oninka i obejrzyj w formie video przykładowe realizacje kominków w wykonianiu wspomnianego już zakładu z Wrocławia i ich pierwsze rozpalanie. 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Szymon · 1 lat temu
    Bardzo fajny artykuł 😀 Z żoną jesteśmy na etapie projektowania domu i zastanawiamy się nad budową kominka z kamienia. Jesteśmy z Wrocławia, więc na pewno rozważymy współpracę z Panem Andrzejem Słoninką. 

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Karol 20 dni temu System EDI a System ERP
Pojęcie systemu ERP jest mi znajome. Znajomy korzysta z takiego oprogramowania w firmie i bardzo ...
Marcel 24 dni temu Internetowy zakup zniczy
Zdecydowanie teraz Internet ułatwia nam wiele rzeczy! Właśnie między innymi rozkręcenie swojego biznesu :) Ten ...
Matylda 5 miesięcy temu Wizyta u Psychologa
Ostatnie lata uświadamiają nas, że chodzenie do psychologa to żaden wstyd. Ten temat staje się ...
Ostatnio przymierzam się do wyboru domu opieki dla bliskiej osoby z Alzheimera, muszę przyznać, że ...
Bardzo obawiałam się tego połączenia — że nie uda mi się dobrać odpowiedniej obrączki, że ...