Skip to main content

Gdzie w Krakowie zorganizować przyjęcie komunijne? Poznaj cenne wskazówki!

Przyjęcie komunijne to jedno z pierwszych dużych wydarzeń rodzinnych w życiu Twojego dziecka. Jego organizacja wymaga wielu przygotowań, które warto rozpocząć na długo przed planowaną datą uroczystości. Po ustaleniu budżetu i liczby gości, możesz przystąpić do dalszych kroków takich jak wybór miejsca, w którym odbędzie się komunia. Zastanawiasz się, gdzie zorganizować przyjęcie komunijne — w domu czy w restauracji? Jeśli zapraszasz wielu gości, a dodatkowo chcesz zaoszczędzić czas, zdecyduj się na restaurację lub kawiarnię. Dlaczego to dobre rozwiązanie? O czym jeszcze warto pamiętać podczas przygotowań do komunii? Przeczytaj!

Jak zorganizować przyjęcie komunijne w restauracji?

Dlaczego warto zorganizować komunię w restauracji?

Decydując się na przyjęcie komunijne w lokalu, zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii. Wybór miejsca, w którym zorganizujesz komunię, zależy nie tylko od liczby gości, ale także od lokalizacji kościoła parafialnego. Dlatego też wiele rodzin z Krakowa wybiera jedną z restauracji zlokalizowanych centrum miasta, gdzie znajdują się znane kościoły. Dobrym przykładem jest Restauracja Esterante w Hotelu Estera, która mieści się na krakowskim Kazimierzu. W jej designerskich wnętrzach i przestronnym ogrodzie goście na pewno poczują się komfortowo, a dzieci będą miały dużo miejsca do zabawy. Restauracja dysponuje salami różnej wielkości, więc bez problemu wybierzesz opcję dopasowaną do wielkości przyjęcia.

Jakie menu sprawdzi się na przyjęciu komunijnym?

Jako że komunia to przyjęcie dla dziecka, warto, aby wybrana restauracja proponowała menu dla najmłodszych. Dużą popularnością wśród rodzin ustalających menu na komunię cieszy się tradycyjna kuchnia polska i śródziemnomorska. Decydując się na organizację uroczystości komunijnej w Restauracji Esterante, zaskoczysz gości wyjątkowym smakiem dań kuchni polskiej z elementami kuchni żydowskiej i fusion. Korzystając z oferty dostępnej na stronie https://hotelestera.pl/przyjecia-okolicznosciowe, możesz liczyć na indywidualnie dopasowane menu i nie tylko. Restauracja współpracuje z pracownią tortów artystycznych, więc zamówisz tu również tort komunijny.

 Kiedy zacząć przygotowania do I-szej Komunii Świętej?

Kiedy zarezerwować lokal na przyjęcie komunijne?

Lokal na przyjęcie komunijne warto zarezerwować wkrótce po tym, jak katecheta poda datę uroczystości. Z reguły ma to miejsce na początku roku szkolnego, we wrześniu lub w październiku. Gdy poznasz datę komunii, zapoznaj się z ofertą kilku restauracji w zakresie organizacji przyjęć okolicznościowych i wybierz miejsce dopasowane do swoich potrzeb. Organizacja komunii w Krakowie to koszt od 150 zł do 300 zł za osobę, przy czym za dzieci płaci się mniej niż za dorosłych. Ostateczna cena zależy od lokalizacji restauracji, czasu trwania przyjęcia, a także rodzaju i ilości dań.

O czym jeszcze warto pamiętać, organizując komunię?

Szukając restauracji, w której zorganizujesz przyjęcie komunijne, zwróć uwagę na udogodnienia takie jak parking dla gości czy kącik zabaw dla dzieci. Jeśli na komunii będzie dużo dzieci, rozważ wynajęcie animatorki zabaw. Zastanów się też nad wynajęciem fotografa i kamerzysty, którzy uwiecznią tak wyjątkowe chwile w życiu dziecka.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Karol 20 dni temu System EDI a System ERP
Pojęcie systemu ERP jest mi znajome. Znajomy korzysta z takiego oprogramowania w firmie i bardzo ...
Marcel 24 dni temu Internetowy zakup zniczy
Zdecydowanie teraz Internet ułatwia nam wiele rzeczy! Właśnie między innymi rozkręcenie swojego biznesu :) Ten ...
Matylda 5 miesięcy temu Wizyta u Psychologa
Ostatnie lata uświadamiają nas, że chodzenie do psychologa to żaden wstyd. Ten temat staje się ...
Ostatnio przymierzam się do wyboru domu opieki dla bliskiej osoby z Alzheimera, muszę przyznać, że ...
Bardzo obawiałam się tego połączenia — że nie uda mi się dobrać odpowiedniej obrączki, że ...