Skip to main content

Czy kominki zanieczyszczają środowisko?

W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na ochronę środowiska. Nasza atmosfera i środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Postępuje również ocieplenie klimatu. Niektóre gałęzie przemysłu emitują do atmosfery duże ilości zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych. Jest to w szczególności przemysł cieplny, energetyczny i motoryzacyjny.

Kominek w salonie, wykonany przez firmę Kominki Lexus Słoninka A. Wrocław

Emisja CO2, a kominki na drewno

Wiele osób wciąż ogrzewa swoje domy przy pomocy pieców węglowych i kominków na drewno. W rozmowie z właścicielem firmy Kominki Lexus Słoninka A., oferującej wkłady kominkowe we Wrocławiu - posiadanie kominka wcale nie musi się wiązać z dużą emisją zanieczyszczeń. Nowoczesne flirty, różne rodzaje wkładów kominkowych, ekologiczny materiał opałowy sprawiają, że emisja zanieczyszczeń jest bardzo mała. Może być nawet mniejsza niż w przypadku ogrzewania gazowego. Co bardzo istotne ogrzewanie za pomocą pieca i kominka jest bardzo tanie. Odpowiednia instalacja takiego ogrzewania czyni je również niezwykle wydajnym. Najważniejsze jest zastosowanie odpowiedniego materiału opałowego, czyli na przykład drewna lub ekogroszku. W żadnym wypadku nie wolno palić plastikami i innymi śmieciami. Nowoczesne filtry są bardzo skuteczne, jednak nie są w stanie wyłapać wszystkich zanieczyszczeń, które powstają podczas spalania takich produktów. Sklep z wkładami kominkowymi to miejsce, w którym znajdziemy wiele rodzajów takich wkładów. Z pewnością każdy znajdzie wkład o odpowiednich wymiarach. Nowoczesne wkłady kominkowe są niezwykle wydajne i umożliwiają powolne równomierne spalanie oraz stałą emisję ciepła.

Różnice między wkładami kominkowymi

Wkłady kominkowe przeznaczone są do kominków i podłącza się je do instalacji kominowej. W ofercie sklepów dostępne są wkłady dekoracyjne, z płaszczem wodnym, do kominków powietrznych oraz gazowych i wiele innych. Dostępne jest również wiele kształtów i wymiarów oraz możliwość stworzenia wkładu na zmówienie. Dzięki temu każdy może kupić wkład, który spełnia jego oczekiwania. Wiele zanieczyszczeń emituje też przemysł motoryzacyjny. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej aut z napędem elektrycznym i hybrydowym. Również współczesne samochody napędzane ropą lub benzyną emitują znacznie mniejsze ilości zanieczyszczeń niż kiedyś.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Karol 20 dni temu System EDI a System ERP
Pojęcie systemu ERP jest mi znajome. Znajomy korzysta z takiego oprogramowania w firmie i bardzo ...
Marcel 24 dni temu Internetowy zakup zniczy
Zdecydowanie teraz Internet ułatwia nam wiele rzeczy! Właśnie między innymi rozkręcenie swojego biznesu :) Ten ...
Matylda 5 miesięcy temu Wizyta u Psychologa
Ostatnie lata uświadamiają nas, że chodzenie do psychologa to żaden wstyd. Ten temat staje się ...
Ostatnio przymierzam się do wyboru domu opieki dla bliskiej osoby z Alzheimera, muszę przyznać, że ...
Bardzo obawiałam się tego połączenia — że nie uda mi się dobrać odpowiedniej obrączki, że ...