Skip to main content

Co to jest otoplastyka i jak wygląda zabieg?

Niesymetryczne, odstające lub zdeformowane uszy mogą być dla wielu osób źródłem kompleksów. Związana z tym obniżona samoocena nie jest wbrew pozorom problemem błahym, może być bowiem przeszkodą w budowaniu relacji międzyludzkich. Kłopoty tego typu stosunkowo łatwo może usunąć nowoczesna medycyna, a konkretnie jeden z proponowanych przez nią zabiegów - otoplastyka. Procedury medyczne tego typu są coraz częściej spotykaną metodą radzenia sobie z opisanymi wcześniej problemami. Jak wyglądają one w praktyce?

Korekta uszu - Derm Estetyka

Czym jest otoplastyka?

Otoplastyka to zabieg chirurgicznej korekty uszu. Pozwala on na pozbycie się wielu mankamentów wizualnych w ich obrębie. W praktyce jest to jedna z najczęściej wybieranych procedur medycyny estetycznej. Zabiegi takie jak otoplastyka czy korekta powiek w Gdańsku lub innej miejscowości o podobnych rozmiarach nie budzą również obecnie większych emocji i są przyjmowane jako normalne działanie, poprawiające funkcjonowanie poddających się im osób w społeczeństwie.

Czy warto skorzystać z możliwości, jakie daje korekta odstających uszu?

Chociaż deformacja małżowiny usznej nie ma istotnego wpływu na słuch, może przyczynić się do obniżenia samooceny. Problem tego typu jest bowiem ciężki do ukrycia - uszy są tą częścią twarzy, na którą zwraca się uwagę już przy pierwszym kontakcie wzrokowym. Korekta uszu jest prostym sposobem na pozbycie się związanych z nimi kompleksów. Zabieg ten jest przy tym stosunkowo mało inwazyjny. Nie jest on też przesadnie skomplikowany ani czasochłonny - profesjonalna korekta uszu zajmuje nie więcej niż 1,5 godziny. Otoplastyka jest też procedurą medyczną o niskim ryzyku wystąpienia powikłań. Wszystkie te czynniki powodują, że wiele osób decyduje się na jej wykonanie.

Korekta powiek w Gdańsku

Jak wygląda chirurgiczna korekta uszu?

Korekta odstających uszu mogą zostać poddani zarówno dorośli, jak i dzieci, które ukończyły 7 rok życia. W przypadku tych ostatnich stosowane jest znieczulenie ogólne, natomiast przy osobach pełnoletnich - miejscowe. Zabieg, jak już wspomniano, nie należy do specjalnie skomplikowanych - chirurg wykonuje niewielkie nacięcie w tylnej części ucha, dzięki czemu możliwe jest wymodelowanie chrząstki i odpowiednie skorygowanie kąta odchylenia małżowiny. Końcowym etapem jego pracy jest założenie szwów, które zapewniają utrzymanie ucha w odpowiedniej pozycji.

Korekta uszu - Derm Estetyka

Jak wygląda rekonwalescencja po otoplastyce?

Po zabiegu pacjent powinien nosić specjalną opaskę uciskową, zwłaszcza podczas snu lub odpoczynku w pozycji leżącej. Musi również unikać większego wysiłku fizycznego oraz zrezygnować z jedzenia tych pokarmów, które wymagają gryzienia i żucia. Nie jest też zalecane przyjmowanie pozycji z głową opuszczoną poniżej poziomu serca. Podczas snu trzeba korzystać z 3 miękkich poduszek. Pełnymi efektami zabiegu można cieszyć się po upływie kilku tygodni od jego przeprowadzenia.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Karol 20 dni temu System EDI a System ERP
Pojęcie systemu ERP jest mi znajome. Znajomy korzysta z takiego oprogramowania w firmie i bardzo ...
Marcel 24 dni temu Internetowy zakup zniczy
Zdecydowanie teraz Internet ułatwia nam wiele rzeczy! Właśnie między innymi rozkręcenie swojego biznesu :) Ten ...
Matylda 5 miesięcy temu Wizyta u Psychologa
Ostatnie lata uświadamiają nas, że chodzenie do psychologa to żaden wstyd. Ten temat staje się ...
Ostatnio przymierzam się do wyboru domu opieki dla bliskiej osoby z Alzheimera, muszę przyznać, że ...
Bardzo obawiałam się tego połączenia — że nie uda mi się dobrać odpowiedniej obrączki, że ...