Spełnić sen o Warszawie

sprzątanie biur katowice Katowice są po prostu zasypana biurowcami, korporacjami i wszelkiego rodzaju drapaczami chmur. Przyjezdni nie mogą się nadziwić, ile tu jest restauracji, centrów handlowych czy supermarketów. Przez pierwsze dni pobytu czują się tu-jak w prawdziwej dżungli. Ty też z początku nie mogłaś się przyzwyczaić do tego huku, zgiełku i tego, że to miasto praktycznie nie cichnie nawet nocą. No może jeszcze te nieustanne korki, które swoje apogeum osiągają rano i w samo południe. Przedostać się szybko przez centrum miasta, o tej porze dnia, graniczy po prostu z cudem.

Do Katowic przyjechałaś z maleńkiej miejscowości koło Wiślicy. Tam życie toczy się wolniej, spokojniej, nie ma tylu atrakcji, co tutaj. Studia skłoniły Cię do wyjazdu z rodzinnego domu. Poza tym słyszałaś, że w Katowicach jest znacznie prościej uczyć się i jednocześnie pracować Pomyślałaś, że skoro jesteś młoda, zdolna i energiczna to dasz sobie radę. Poza tym nie masz jakiś specjalnych wymagań i nie boisz się żadnej pracy. Przez to, że nie jesteś zamożna, już od dziecka musiałaś pomagać rodzicom w pracach polowych. To ugruntowało Twój charakter i sprawiło, że jesteś silna fizycznie i umiesz stawiać czoła wyzwaniom.

Plan idealny

Przed wyjazdem ustaliłaś z koleżanką z liceum, że u niej zamieszkasz w jej mieszkaniu. Powiedzmy tak przez trzy miesiące, później poszukasz czegoś własnego. Jak zapowiedziałaś, tak zrobiłaś.

Pierwsze kroki w poszukiwaniu pracy 


Zamieszkałaś z koleżanką, zapisałaś się na studia i zaczęłaś szukać pracy. Jednak rzeczywistość okazała się trudniejsza, niż myślałaś. Pracy nigdzie nie było, a Twoje oszczędności topniały, niczym śnieg na wiosnę. Zdesperowana poszłaś do biura pośrednictwa pracy. Tam okazało się, że jest dla Ciebie etat sprzątaczki. Przyjęłaś tę propozycję bez wahania, gdyż nie miałaś już pieniędzy, a studia i mieszkanie trzeba było z czegoś opłacić.

Praca w firmie sprzątającej

firma sprzątająca katowicePraca, którą Ci zaproponowano to mycie okien w biurowcach. Byłabyś pracownicą na stażu, a zatrudniłaby Cię lokalna firma sprzątająca. Twoja pensja wynosiłaby około 2000 zł, pracowałabyś przez 5 dni po osiem godzin dziennie. Zgodziłaś się na te wszystkie warunki, bo praca nie kolidowałaby ze studiami zaocznymi. W życiu nie pomyślałabyś, że przystaniesz na mycie elewacji na wysokościach. No cóż, życie ciągle nas zaskakuje. Poza tym w zarabianiu pieniędzy nie ma miejsca na sentymenty.Byłaś szczęśliwa, że po miesiącu znalazłaś pracę i że wkrótce otrzymasz pierwszą wypłatę. Obawiałaś się, że jeśli jej nie znajdziesz, Twoja koleżanka wystawi Twój bagaż za drzwi. Na szczęście, eksmisja Ci nie grozi.

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.