Jak znaleźć dobrego adwokata?

sprawa rozwodowaZnalezienie dobrego adwokata jest tak naprawdę podstawą, jeżeli chcemy wygrać sprawę rozwodową. Są one o tyle skomplikowane, ponieważ orzeczenie sądu może wpłynąć na to, że albo dostaniemy znaczną część majątku, albo może zdarzyć się tak, że nie dostaniemy zupełnie nic. Rozwód nie jest niczym łatwym i każdej ze stron zależy na wygranej. Dlatego też przed zdecydowaniem się na zatrudnienie konkretnego adwokata, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.

Ważne jest doświadczenie

Przede wszystkim bardzo ważne przy wyborze konkretnego prawnika jest zwrócenie uwagi na to, jakimi sprawami się on zajmuje na co dzień. Prawo jest bardzo rozległą dziedziną i żaden prawnik nie będzie dobry w każdej jego dziedzinie. Zazwyczaj osoby takie są lepsze w prowadzeniu jednego typu spraw, za to w innych radzą sobie trochę gorzej. Dlatego też warto się zorientować, jakimi sprawami najczęściej zajmuje się taki prawnik i jeżeli nie są to sprawy rozwodowe, to lepiej go ostatecznie nie zatrudniać.

Najlepszy adwokat w sprawach rozwodowych

Przy tego typu sprawach nie warto zatrudniać kogoś, kto dopiero zaczął swoją pracę zawodową. Ostatecznie to doświadczenie najwięcej uczy prawnika. Im dłuższy ma on staż pracy, tym większe prawdopodobieństwo tego, że zna się na tym co robi. Sprawa rozwodowa nie jest niczym prostym i niestety, ale osoba, która dopiero ukończyła studia prawnicze może sobie zwyczajnie nie poradzić. Lepiej poszukać kogoś, kto jest doświadczony i kto może nam naprawdę pomóc. Tym bardziej jest to ważne, iż do sprawy rozwodowej prawnik powinien przygotować odpowiednio swojego klienta. Powinien stworzyć listę najczęściej zadawanych pytań i uczyć, jak na nie powinno się odpowiadać. Praktykę w tego typu sprawach mają zatrudniani przez  Kancelarię Adwokacką Consensus prawnicy. Wiedzą, jak poprowadzić sprawę, by zakończyła się ona satysfakcjonującym klienta wyrokiem.

Dobrze jest zasięgnąć opinii innych

rozwód Ponadto warto również zdawać sobie sprawę z tego, że nikt tak naprawdę nie jest w stanie lepiej ocenić jakości świadczonych usług prawniczych, niż osoby, które już wcześniej z nich korzystały. Ostatecznie więc warto czytać opinie na temat konkretnych prawników i kancelarii prawnych, przed wyborem któregoś z nich. Im więcej pozytywnych opinii znajdzie się na temat konkretnego prawnika, tym większe prawdopodobieństwo tego, że jest on naprawdę dobry w tym co robi. Ponadto warto również zapytać znajomych, czy nie korzystali w ostatnim czasie z tego typu usług. Jeżeli korzystali, to będą w stanie ocenić, czy określona kancelaria prawna naprawdę jest dobra w tym co robi.

Adwokat musi być godny zaufania

Ważne jest również sprawdzenie, jak pracownicy danej kancelarii traktują swoich klientów. Jeżeli wybrany prawnik słucha tego co mamy do powiedzenia, cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania, to ostatecznie warto nawiązać z nim współpracę. Jeżeli jednak prawnik nas lekceważy, nie słucha tego co mamy do powiedzenia, to nie warto z nim nawiązywać współpracy, ponieważ nie zależy mu na kliencie, a przy sprawach rozwodowych taka współpraca jest niezwykle ważna. Musimy ufać swojemu prawnikowi, aby ostatecznie być w stanie powierzyć mu swoje najskrytsze, często bardzo wstydliwe sekrety. Stąd też dobrze, jeżeli przy naszym prawniku czujemy się komfortowo. W przeciwnym razie może być trudno współpracować.

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.