Głębokie oczyszczanie skóry twarzy

Gdy mamy zanieczyszczoną skórę i zwykły domowy peeling nie jest w stanie poprawić wyglądu naszej cery, to warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego. Głębokie oczyszczanie skóry nazywane jest potocznie kawitacją. Złuszcza wiele warstw naskórka i działa bardziej skoncentrowanie niż zwykły zabieg peelingujący. Jest to zabieg dla każdego typu cery i osób w każdym wieku.

peeling kawitacyjny

Na czym to polega?

Peeling kawitacyjny polega na zamianie fazy ciekłej w fazę gazową, dlatego też zaraz przed zabiegiem twarz musi być wilgotna. Wraz z ultradźwiękami z rogowej warstwy naskórka tworzą się mikro pęcherzyki, które ulegają rozpadowi.


Efektem peelingu jest pozbycie się z martwej warstwy naskórka i wyeliminowanie namnażania się bakterii. Ponadto zabieg sprzyja dotlenieniu i odbudowie skóry przez poprawienie krążenia w obrębie wykonywanego peelingu. Pierwszym widocznym efektem jest pozbycie się widocznych czarnych wągrów oraz poprawa zdrowia cery, które zauważyć można już po pierwszym zabiegu.

Kto może z niego korzystać?

Każdy typ cery, sucha, normalna, tłusta, itp. wymagają złuszczania. Zabieg jest polecany osobą z niedoskonałościami, takimi jak widoczne zanieczyszczenia lub trądzik. Jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na nieestetyczne wągry. Równie pomocny okazuje się, gdy mamy tendencje do nadmiernej produkcji sebum i świecenia się twarzy przy cerze tłustej lub mieszanej. Regularnie stosowany niweluje przebarwienia, a niektórym osobą także drobne zmarszczki. Jest idealnym przygotowaniem do zabiegów nawilżających, gdyż pomaga we wchłanianiu się kremów, co jest dobrym rozwiązaniem dla skóry suchej i wrażliwej i naczynkowej. Niestety, zabieg nie może być stosowany w okresie od kwietnia do września, aby nie narażać skóry na działanie promieni słonecznych bez jej naturalnej warstwy ochronnej.

cena peelingu kawitacyjnego

Gdzie go wykonywać?

Jeżeli jesteś już zdecydowany, to udaj się do najbliższego salonu kosmetycznego, którego jakości usług jesteś pewien. Cena peelingu kawitacyjnego to ok. 40 - 100 zł. W przypadku pozostałych partii ciała to 100 - 200 zł. Wykonuje się go w zależności od problematyczności naszej skóry, w odstępach tygodniowych, dwutygodniowych lub miesięcznych. Może być również traktowany jako zabieg odświeżający w porze jesienno - zimowej. Przykładowym miejsce, gdzie można poddać się zabiegowi peelingu kawitacyjnego jest Studio Urody Cleo w Krakowie- www.studiourodycleo.pl/oferta/kosmetyka/peeling-kawitacyjny (ul. Kalwaryjska 96, 30-504 Kraków, Studio urody Cleo: Salon fryzjersko - kosmetyczny).

Przeciwwskazania do zabiegu

Ze względu na różnorodność partii ciała w jakich może wykonywany być zabieg i obecność w nim ultradźwięków, niektórzy nie mogą z niego korzystać. Kobiety w ciąży powinny zrezygnować z kawitacji. Osoby chore na osteoporozę, padaczkę, niewydolność krążenia, zakażenie skóry, nowotwór oraz z chorobami tarczycy, rozrusznikiem serca i metalowymi implantami, także nie mogą przystąpić do tego rodzaju peelingu.

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.